Pierwszy dzień wiosny

W pierwszy dzień wiosny szkoła przygotowała niespodziankę dla swoich najmłodszych uczniów. Dla dzieci z klas 1-3 uczęszczających na zajęcia świetlicowe na zaproszenie nauczycielki pani Marty Wojdyło uczniów odwiedził nietypowy nauczyciel zwany „Sensejem”. Na salę wszedł ubrany w strój treningowy, Sensej Kazimierz Mikita, reprezentujący Karate Okinawan Kempo. Zapoznał dzieci z tematem samoobrony, bezpieczeństwa i rozwoju osobistego. Wszystko to wyjaśniał za pomocą słów „kara-te” oraz „kem-po”. Dzieci chętnie dzieliły się swoimi przemyśleniami oraz aktywnie brały udział w warsztatach. Otrzymały też możliwość, z której skwapliwie skorzystały, potrzymania tradycyjnej okinawskiej białej broni. Zakończeniem było ustawienie się jednym rzędzie i oddanie, w stylu japońskim, honoru gościowi w postaci ukłonu. Sensej odwzajemnił się również ukłonem w stronę zainteresowanych uczniów.