Wieczornica

8 listopada w naszej szkole została zorganizowana wieczornica patriotyczna upamiętniająca 101 rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Uczestnicy spotkania obejrzeli przygotowaną na tę okoliczność akademię, w trakcie której uczniowie zaprezentowali sylwetki postaci historycznych walczących o wolność i tożsamość naszej ojczyzny na przestrzeni dziejów. Nie zabrakło również śpiewania najpiękniejszych pieśni patriotycznych i legionowych, których wspólne wykonanie przeplatane było komentarzami nawiązującymi do tekstów utworów muzycznych. Część tę uświetniła obecność harcerzy z I Ostrowskiej Harcerskiej Drużyny Wodnej i XIV Przemyskiej Harcerskiej Drużyny Wodnej im. Edwarda Heila, którzy przygrywając na gitarach zachęcili wszystkich zebranych do śpiewu. Wieczornica przy blasku świec była niezwykłą lekcją historii, świadectwem wychowania patriotycznego oraz okazją do integracji środowiska lokalnego.