Wigilia szkolna 2019

W dniu 20.12.2019 w Domu Ludowym w Ostrowie odbyło się spotkanie wigilijne z udziałem całej społeczności szkolnej oraz zaproszonych gości. W świątecznej scenerii uczniowie klasy II pod kierunkiem pani wychowawczyni Alicji Strzałkowskiej przedstawili jasełka. Na scenie oprócz tradycyjnych postaci pojawili się: draby, turoń i kominiarz, którzy w polskiej tradycji symbolizują dobrobyt i szczęście. Wprowadzeniem w świąteczny nastrój były kolędy i pastorałki, śpiewane przy akompaniamencie grających na różnych instrumentach „młodych żołnierzy” z klasy III. Po występie uczniów dyrektor Bogusław Klisowski oraz wójt Andrzej Huk złożyli zebranym serdeczne świąteczno – noworoczne życzenia. Po tradycyjnym przełamaniu się opłatkiem wszyscy zasiedli do wigilijnego stołu. Wspólnemu spotkaniu towarzyszyła miła atmosfera.