W hołdzie Przemyskim Orlętom

W piątek 13 grudnia społeczność naszej szkoły uczciła pamięć młodych bohaterów walk o polskość Przemyśla, tzw. Orląt Przemyskich. Ci uczniowie przemyskich szkół 101 lat temu, tj. 13 grudnia 1918 r. w walkach pod Niżankowicami koło Przemyśla oddali odradzającej się Ojczyźnie to, co mieli najcenniejsze, czyli życie. W tym samym dniu, ale 38 lat temu, tj. 13 grudnia 1981 r. władze komunistyczne ogłosiły wprowadzenie w naszym kraju stanu wojennego, który pociągnął za sobą 100 ofiar śmiertelnych. Tysiące osób zostało aresztowanych, wielu było prześladowanych. Doszło do przelewu bratobójczej krwi. Data 13 grudnia wiąże się dla nas Polaków z traumatycznymi wspomnieniami.
Zwieńczeniem uroczystego apelu było odśpiewanie hymnu narodowego i złożenie przez dyrektora Bogusława Klisowskiego kwiatów pod Pomnikiem Bohaterów Polskich.