Ale czytam!

W  Szkole Podstawowej  w Ostrowie rośnie następne pokolenie czytelników. Prowadzony od lat projekt „Ale  czytam ” sprawdza się, daje pozytywne efekty a pałeczka podejmowana jest  nawet przez wychowawców klas wyższych. W obecnym roku szkolnym klasa druga edukacji wczesnoszkolnej wg założeń projektu, również została zapisana do Biblioteki Publicznej w Przemyślu przez swoich rodziców, którzy pilnie stanęli na wysokości zadania. Byliśmy już na dwóch co miesięcznych cyklach zajęć edukacyjno-bibliotecznych pt. „Tropem książek” i „Święty Andrzeju daj nam znać , co się z nami będzie dziać? – zajęcia poświęcone tradycjom i zwyczajom andrzejkowym”. Uczniowie po wypożyczeniu książek „na długie jesienne wieczory”, poznają zawsze na tychże zajęciach wiadomości z różnych dziedzin życia, mają zabawy, ćwiczenia, quizy, filmy edukacyjne… A wszystko to w interesujący sposób przygotowane przez panią Małgosię Tomków – bibliotekarkę! Będziemy zdawać relację z naszych czytelniczych przygód i osiągnięć!