Krokodyle w szkole

W dniu 28.11.2018 r. na zaproszenie pani Moniki Turczyńskiej naszą szkołę i przedszkole odwiedziła Inspekcja Transportu Drogowego z Rzeszowa.
Inspektorzy zwani potocznie „krokodylami” przybliżyli przedszkolakom i uczniom klas I-III szkoły podstawowej zasady bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, zwracając szczególną uwagę na: przechodzenie przez jezdnię, oznakowanie pieszych po zmroku, korzystanie z fotelików samochodowych i pasów bezpieczeństwa, bezpiecznej zabawy z daleka od drogi. Prowadzący spotkanie przedstawili też czym zajmuje się Inspekcja Transportu Drogowego.
Podczas spotkania dzieci oglądały prezentacje multimedialne np. „Przygody krokodylka Tirka”, dzięki którym mogły zapoznać się z zasadami bezpiecznego poruszania się po jezdni, chodniku, poboczu.
Najwięcej radości sprawiła wizyta krokodylka Tirka, z którym wszyscy chętnie pozowali do pamiątkowych zdjęć. Dzieci otrzymały też opaski odblaskowe i cukierki. Spotkanie było pouczające i bardzo się dzieciom podobało.